ABSOLUTNE SZALEńSTWO W MADRYCIE, "KOSZMAR" ŚWIąTEK POSZEDł JAK BURZA!

Jelena Ostapenko (10. WTA) awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Łotyszka pokonała 6:3, 6:1 niżej notowaną Jessicą Bouzas Maneiro (93. WTA). Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. W pierwszym secie Ostapenko dwukrotnie była przełamywana. Później jednak pokazała swoją wielką siłę.

Rozpędza się turniej WTA 1000 w Madrycie. W czwartek swoje spotkanie w drugiej rundzie zagrała Jelena Ostapenko (10. WTA), czyli "koszmar" Igi Świątek. Polka z Ostapenko jeszcze nigdy nie wygrała. Łotyszka mierzyła się z Hiszpanką Jessicą Bouzas Maneiro (93. WTA).

Kłopoty "koszmaru" Igi Świątek

Spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. Młoda Hiszpanka, która nie była faworytką, przełamała Ostapenko. Łotyszka jednak szybko nadrobiła stratę przełamania, lecz już w następnym gemie Bouzas Maneiro ponownie przełamała swoją rywalkę. To nie był konie festiwalu przełamań, bo w czwartym gemie Łotyszka po raz kolejny dogoniła swoją przeciwniczkę.

Po czterech przełamaniach z rzędu Ostapenko wygrała gema przy swoim serwisie i szła za ciosem, przełamując po raz trzeci Hiszpankę. Jak się okazało, był to kluczowy gem, bo Łotyszka nie oddała swojej przewagi, wygrywając pierwszą partię 6:3.

Po krótkiej przerwie Ostapenko ruszyła do ataku. To przyniosło jej szybkie przełamanie Hiszpanki i zbudowanie potrzebnej przewagi. Później dołożyła jeszcze jedno przełamanie i szybko zamknęło to spotkanie. Łotyszka po początkowych problemach pokonała Hiszpankę 6:3, 6:1.

W trzeciej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią z pary Maria Lourdes Carle — Weronika Kudiermietowa.