ATALANTA W SZOKU. KLUB POLAKóW POKAZAł CHARAKTER W SERIE A

Paweł Dawidowicz i Karol Świderski pokazali się w poniedziałkowym meczu Serie A. Ich zespół Hellas Werona przegrywał dwiema bramkami z Atalantą BC, a mimo to zgarnął cenny punkt za remis 2:2.

Atalanta przygotowuje się do domowego rewanżu z Liverpool FC w ćwierćfinale Ligi Europy. Teoretycznie zaliczka 3:0 daje dużo spokoju podopiecznym Gian Piero Gasperiniego, ale powinni pamiętać, że w 2020 roku zwyciężyli na Anfield 2:0 w grupie Ligi Mistrzów, a na własnym stadionie oberwali od The Reds 0:5. Atalanta nie zamierza dopuścić do powtórki już w czwartek.

Na razie drużyna z Bergamo rozegrała u siebie mecz z kandydatem do spadku z włoskiej elity Hellasem Werona. W 18. minucie Atalanta prowadziła 2:0, więc nie zapowiadało się na problem z wywiązaniem z roli faworyta i zdobyciem kompletu punktów. Gianluca Scamacca otworzył wynik mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów, a niewiele później drugiego gola dołożył Ederson w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Gianluci Scamacci.

Przed końcem pierwszej połowy Atalanta miała przynajmniej trzy dobre szanse na dorzucenie trzeciego gola. Nie wykorzystali ich Teun Koopmeiners, Mario Pasalić oraz Charles De Ketelaere. Czas pokazał, że nonszalanckie podejście do tych okazji miało poważne konsekwencje dla Neroblu.

Po zmianie stron Hellas ruszył do natarcia i doprowadził niespodziewanie do remisu 2:2. W 56. minucie Darko Lazović pokonał Marco Carnesecchiego strzałem zza pola karnego po podaniu Tijaniego Noslina. Z kolei w 60. minucie Tijani Noslin dorzucił gola do wcześniejszej asysty, wykorzystując dośrodkowanie Fabiena Centonze. Hellas zmobilizował się w obronie i nie pozwolił na odzyskanie prowadzenia pucharowiczowi. Podział punktów był zaskoczeniem, biorąc pod uwagę sytuację w tabeli i przebieg spotkania.

Paweł Dawidowicz rozegrał pełny mecz w obronie, a Karol Świderski był zmiennikiem Federico Bonazzolego w 58. minucie.

Atalanta BC - Hellas Werona 2:2 (2:0)

1:0 - Gianluca Scamacca 13'

2:0 - Ederson 18'

2:1 - Darko Lazović 56'

2:2 - Tijani Noslin 60'

Składy:

Atalanta: Marco Carnesecchi - Rafael Toloi (63' Sead Kolasinac), Berat Djimsiti, Isak Hien - Emil Holm (81' Hans Hateboer), Mario Pasalić, Ederson, Matteo Ruggeri - Teun Koopmeiners - Charles De Ketelaere (63' Aleksiej Mirańczuk), Gianluca Scamacca (63' Ademola Lookman)

Hellas: Lorenzo Montipo - Fabien Centonze (90' Jackson Tchatchoua), Paweł Dawidowicz, Giangiacomo Magnani, Juan Cabal - Michael Folorunsho (90' Diego Coppola), Dani Silva - Tomas Suslov (77' Ruben Vinagre), Tijjani Noslin, Darko Lazović (77' Stefan Mitrović) - Federico Bonazzoli (58' Karol Świderski)

Żółte kartki: Suslov, Silva (Hellas)