DESZCZ PRZERWAł MECZ MAGDY LINETTE. PO POWROCIE NIE BYłO LITOśCI

Druga porażka Magdy Linette w Madrycie. Po trzysetowym heroicznym boju z Aryną Sabalenką zakończonym porażką poznanianka rozegrała swój mecz w deblu. Wraz z Shuai Zhang przegrały z Demi Schuurs i Luisą Stefani 1:6, 2:6. Mecz był przerywany przez deszcz, a po powrocie rywalki były bezwzględne dla polsko-chińskiego duetu. Linette wróci na kort dopiero w Rzymie.

Magda Linette niedawno zagrała w finale turnieju WTA 250 w Rouen, a z zawodów w Madrycie szybko odpadła jako singlistka. Nie dała rady faworyzowanej Arynie Sabalence. Ze stolicy Hiszpanii nie wyjechała, bo w sobotnie popołudnie rozpoczęła rywalizację w deblu.

Polka razem z Chinką Shuai Zhang w 1. rundzie zmagań przystąpiła do rywalizacji z parą Demi Schuurs/Luisa Stefani. Początek meczu nie zwiastował kłopotów. Linette i Zhang wyszły na prowadzenie i nie straciły przy tym punktu. Rywalki doprowadziły do wyrównania przy swoim serwisie. Potem był już popis tylko i wyłącznie holendersko-brazylijskiego duetu. Polka i Chinka zostały dwukrotnie przełamane i szybko zrobiło się 1:5.

Z powodu deszczu spotkanie trzeba było jednak szybko przerwać, a kort nakryć specjalną folią. Panie wróciły na kort dopiero po blisko dwóch godzinach, ale losów pierwszej partii nie dało się już odwrócić.

W drugim secie doczekaliśmy się już tylko jednego przełamania, na którym skorzystały rywalki. Demi Schuurs i Luisa Stefani odebrały serwis Linette i Zhang, dzięki czemu prowadziły już 6:1, 4:2. Do nagłego zwrotu niestety już nie doszło i tym samym Polka i Chinka pożegnały się z grą w Madrycie.

Magda Linette/Shuai Zhang — Demi Schuurs/Luisa Stefani 1:6, 2:6