DUżY SUKCES POLSKIEJ TENISISTKI. WYWALCZYłA CZWARTY TYTUł W SEZONIE

Martyna Kubka w parze z Evą Vedder triumfowała w finale turnieju ITF W35 w Santa Margherita di Pula. W meczu o tytuł pokonały parę Eleni Christofi/Sapfo Sakellaridi 7:5, 6:3.

Dla Martyny Kubki to 18. tytuł deblowy w karierze, a czwarty zdobyty w tym sezonie. Polka w sobotę wygrała turniej rangi W35 w Santa Margherita di Pula, razem z Holenderką Evą Vedder. Polko-holenderski duet w finale nie dał szans Greczynkom Wleni Christofi i Sapfo Sakellaridi, pokonując je 7:5, 6:3.

Duży sukces polskiej tenisistki

Kubka i Vedder były najwyżej rozstawioną parą w turnieju, więc zmagania w imprezie od ćwierćfinału. W nim pokonały z Włoszkami Eleonorą Alvisi i Federiką Urgesi 6:2, 6:4. Z kolei awans do finału przypieczętowały, triumfując nad Nowozelandką Moniqye Barry i Belgijką Emą Kovacevic 6:3, 7:6 (1).

23-letnia Polka startowała także w singlu w Santa Margherita di Pula. Doszła do 1/8 finału, gdzie przegrała ze Szwajcarką Jil Teichmann 1:6, 4:6.

Martyna Kubka aktualnie sklasyfikowana jest na 347. miejscu w rankingu WTA (singiel). Z kolei w rankingu deblowym plasuje się na 175. pozycji.

Źródło: Radio ZET/Z kortu/PZT

Redakcja poleca

Krótka przygoda Linette w Madrycie. Polka nie dała rady w deblu

Iga Świątek wkroczyła do zupełnie nowego świata. Tego jeszcze nie było

Rosyjska tenisistka okradziona podczas turnieju w Madrycie. Straciła 10 tys. euro

2024-04-27T20:48:14Z dg43tfdfdgfd