MAMY KOLEJNEGO MEDALISTę MISTRZOSTW EUROPY. POLAK POWTóRZYł SWóJ SUKCES

Jacek Czech wywalczył drugi medal podczas parapływackich mistrzostw Europy w pływaniu. Reprezentant Polski w rywalizacji na 200 metrów zdobył srebro.

Jacek Czech

podczas ME na Maderze wywalczył 200 metrów stylem dowolnym w kategorii S2. „Jest dobrze, kolejny medal zdobyty! Teraz dzień odpoczynku i regeneracji, ten wyścig trochę sił mnie kosztował, nie było lekko. Na basen wracam w piątek, by powalczyć na 50m stylem grzbietowym” – napisał Polak po starcie.

To drugi medal Jacka Czecha na mistrzostwach Europy – w poniedziałek zdobył także srebro na 100 metrów stylem dowolnym. Czech przepłynął ten dystans w czasie 2.06,48. Pierwszy na mecie był Vladimir Danilenko, Rosjanin startujący pod neutralną flagą, a trzeci Ukrainiec Roman Bondarenko.

Łącznie, na ME w Portugalii reprezentacja Polski zdobyła trzy medale. Mistrzynią Europy na 400 metrów stylem dowolnym S10 została Oliwia Jabłońska, która dopłynęła do mety z czasem 4:37.42.

Redakcja poleca

Świetny początek mistrzostw Europy. Złoto i srebro dla Polaków

Polacy mistrzami Europy w wymagającej dyscyplinie. Kadra zdominowała turniej

Mistrzostwa Europy. Trzy medale dla reprezentantów Polski

Na Maderę startuje 11 reprezentantów Polski: Joanna Mendak,  Zuzanna Boruszewska, Aleksandra Ochtera, Kamil Otowski, Krzysztof Lechniak, Michał Golus, Igor Hrehorowicz, Alan Ogorzałek, Alex Kozłowski oraz medaliści: Jacek Czech i Oliwia Jabłońska.

Mistrzostwa Europy są dla sportowców i drużyn ważnym sprawdzianem przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Paryżu, które odbędą się w sierpniu tego roku.

Źródło: Radio ZET/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"/Jacek Czech - profil na Facebooku

2024-04-25T06:07:26Z dg43tfdfdgfd