MANCHESTER CITY ODDAł GO BEZ żALU. WłAśNIE DOGONIł ERLINGA HAALANDA!

Gdy Chelsea zgłosiła się po niego i zapłaciła 47 mln euro, Manchester City oddał go bez żalu. A gdy Cole Palmer w końcu dostał szansę na grę, zachwycił wszystkich! 21-latek w poniedziałkowy wieczór strzelił cztery gole Evertonowi (6:0) i dogonił Erlinga Haalanda w klasyfikacji strzelców Premier League.

Gdy Chelsea płaciła za niego 47 mln euro, kibice mogli się zastanawiać, czy to nie kolejny młody, przepłacony piłkarz, który trafi na Stamford Bridge. W końcu Cole Palmer w barwach Manchesteru City rozegrał łącznie tylko 41 meczów, strzelił sześć goli i miał dwie asysty. W zespole Pepa Guardioli młody pomocnik nie dostawał zbyt wielu szans i okazało się, że transfer to dla niego najlepszy możliwy wybór. Niewielu spodziewało się jednak, że tak szybko rozwinie skrzydła. I że będzie aż tak zachwycał!

Ostatnie mecze w wykonaniu 21-latka były wręcz kapitalne. Asysta przeciwko Sheffield United (2:2), trzy gole z Manchesterem United (4:3) i dublet przeciwko Burnley (2:2). A przeciwko Evertonowi w poniedziałkowy wieczór Cole Palmer znów udowodnił swoją wielkość. Wystarczyło 45 minut, by skompletował klasycznego hat-tricka. I to jakiego! Najpierw zaczął od przepięknej akcji i technicznego strzału lewą nogą, potem trafił po strzale głową, a wszystko zakończył lobem prawą nogą, gdy fatalnie pomylił się Jordan Pickford.

Szarpanina przed rzutem karnym! Piłkarze Chelsea się pokłócili

A to oznaczało nie tylko wysokie i przekonujące zwycięstwo Chelsea nad fatalnym Evertonem, ale i to, że piłkarz, którego Manchester City oddał bez żalu... włącza się do walki o tytuł króla strzelców z gwiazdą The Citizens, Erlingiem Haalandem!

Przed przerwą Anglik zdobył swoją 17, 18 i 19 bramkę w sezonie, a w drugiej połowie dołożył do tego trafienie numer 20 i zrównał się z genialnym Norwegiem. Wszystko wydarzyło się jednak w kuriozalnych okolicznościach. Cole Palmer był faulowany w polu karnym, a Noni Madueke i Nicolas Jackson uparli się, że to któryś z nich będzie wykonywać jedenastkę. Ostatecznie koledzy musieli go odciągnąć od piłki, a Palmer po raz czwarty tego dnia pokonał Pickforda.

Chelsea zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Everton po odjęciu łącznie ośmiu punktów za nieprawidłowości finansowe ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.