NIESPODZIANKA W MADRYCIE! FAWORYT SZYBKO WRACA DO DOMU

Holger Rune nieoczekiwanie przegrał z Tallonem Griekspoorem w 1/16 finału turnieju ATP 1000 w Madrycie. Duńczyk, który był dużym faworytem spotkania, musiał uznać wyższość swojego rywala w trzech setach. Holenderski tenisista wygrał 6:4, 4:6, 6:3 i o ćwierćfinał powalczy z Andriejem Rublowem.

Całe spotkanie trwało blisko 2 godziny i 15 minut. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w dziesiątym gemie, w którym zajmujący 25. miejsce w rankingu ATP Griekspoor uzyskał przełamanie będące jednocześnie piłką setową.

W drugiej partii Holender już w pierwszej partii stracił swój serwis. Później, choć miał sporo szans na odrobienie strat, nie potrafił wrócić do seta i Rune, nr 12 rankingu ATP, doprowadził do wyrównania w meczu.

Podobnie jak w pierwszym i drugim secie, tak i w trzecim, o wszystkim zadecydowało jedno przełamanie. To miało miejsce w drugim gemie. Griekspoor przy własnym podaniu był nieomylny i nie pozwolił Duńczykowi na wypracowanie choćby jednego break pointa. Całe spotkanie zakończył natomiast partią wygraną do zera.

Tallon Griekspoor zagra z Andriejem Rublowem

W 1/8 finału 27-latek zmierzy się z Andriejem Rublowem, który wyeliminował Alejandro Davidovicha Fokinę. Rosjanin zwyciężył 2:0 — 7:6(10), 6:4. Triumfator tego pojedynku najprawdopodobniej stanie oko w oko z samym Carlosem Alcarazem.