REPREZENTANTKI POLSKI NA PODIUM PUCHARU ŚWIATA! FANTASTYCZNE ZAWODY BIAłO-CZERWONYCH

Reprezentantki Polski w gimnastyce artystycznej zajęły trzecie miejsce w Pucharze Świata w Sofii w ćwiczeniu z trzema wstążkami i dwoma piłkami. Wysokie miejsca zajęła również solo 15-letnia Liliana Lewińska.

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce rozegranych w Sofii zawodach Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej w ćwiczeniu z trzema wstążkami i dwoma piłkami. Triumfowały Izraelki przed Bułgarkami.

W drużynie wystąpiły: Julia Wojciechowska (KSWGA Legion Warszawa), Maria Bałakina, Milena Górska i Magdalena Szewczyk (wszystkie Akademia Leszka Blanika Warszawa), Madoka Przybylska (UKS Irina Warszawa) oraz Małgorzata Roszatycka (MKS Pogoń Szczecin).

Redakcja poleca

Polka ze złotym medalem Pucharu Europy! Nie miała sobie równych

Bolesna porażka Polek w finale kwalifikacji do IO. Przegrały dopiero po dogrywce

Polskie gimnastyczki z brązowym medalem PŚ

Gimnastyczki z Izraela zgromadziły 33,100 pkt i wyprzedziły Bułgarki (32,350) oraz Polki (31,900).

Ponadto Liliana Lewińska (UKS Kopernik Wrocława) uplasowała się w finale układu ze wstążką na piątym, a w układzie z maczugami na szóstym miejscu.

Biało-czerwone w wieloboju sklasyfikowane zostały na szóstym miejscu, natomiast w wieloboju indywidualnym Lewińska była siódma. 15-letnia Polka uplasowała się także na drugim miejscu w klasyfikacji "Queen of the World Cup".

Źródło: Radio ZET/PAP