ROSJANKI WYRZUCONE Z TURNIEJU W MADRYCIE. NIE BYłO LITOśCI

Fatalny występ i porażka Rosjanki w Madrycie! Weronika Kudiermietowa zaprezentowała się zaskakująco słabo i uległa Marii Lourdes Carle 4:6, 4:6. Notowana na 82. miejscu w rankingu Argentynka ograła drugą renomowaną rywalkę w ciągu kilku dni. Przegrała też rodaczka Kudiermietowej, Anastazja Potapowa. Blisko sensacji było również w meczu Ons Jabeur, która potrzebowała trzech setów, by wywalczyć awans.

Po tym, jak Maria Lourdes Carle wysoko pokonała Emmę Raducanu w I rundzie można było się spodziewać, że Argentynka postawi się też Weronice Kudiermietowej. To, że Rosjanka nie zdołała ugrać choćby jednego seta, należy jednak mimo wszystko uznać za niespodziankę. Rozstawiona tenisistka pożegnała się z imprezą w Madrycie już na etapie II rundy.

Blisko niespodzianki było też w meczu Ons Jabeur. Triumfatorka turnieju z 2022 r. pomimo problemów zdrowotnych prowadziła z Anną Karoliną Schmiedlovą 6:4. Słowaczka odrobiła straty w drugim secie i wygrała go 7:5. Konieczna była trzecia partia, w której doświadczenie Jabeur wzięło górę. Z wynikiem 6:3 awansowała do III rundy w Madrycie.

Wpadka Anastazji Potapowej

Niespodziewanie łatwo przegrała Anastazja Potapowa, która uległa Leylah Fernandez 5:7, 3:6. Jedyną z Rosjanek, która wygrała swój mecz w czwartek okazała się Ludmiła Samsonowa, która po heroicznym boju ograła Naomi Osakę 6:2, 4:6, 7:5. Kłopoty nie spotkały Beatriz Haddad Mai, która łatwo ograła Sarę Errani 6:3, 6:2.

Emocji doczekaliśmy się natomiast w starciu Elise Mertens ze Sloane Stephens. Triumfatorka turnieju w Rouen prowadziła 6:3, ale w drugiej partii Belgijka odwróciła rezultat. W trzecim secie Amerykanka była już bezlitosna i wygrała cały mecz 6:3, 3:6, 6:1.