SęDZIA OD RAZU WYCIąGNął "CZERWIEń". DRAMAT BARCELONY

Do 29. minuty rewanżowego meczu z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Barcelona kontrolowała przebieg gry. Wtedy jednak Ronald Araujo sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bradleya Barcolę, za co obejrzał czerwoną kartkę.

FC Barcelona przystępowała do rewanżowego meczu z Paris Saint-Germain z wielkimi nadziejami. W pierwszym spotkaniu "Duma Katalonii" wygrała w Paryżu 3:2 i przed własnymi trybunami chciała przypieczętować awans do półfinału.

A ten wydawał się niemal na wyciągnięcie ręki, gdy w 12. minucie gry Raphinha wykorzystał podanie Lamine'a Yamala i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mecz wymknął się spod kontroli piłkarzy FC Barcelony w 29. minucie gry.

Wtedy to skrzydłowy PSG Bradley Barcola otrzymał podanie z głębi pola, które minęło obronę Barcy. 22-latek pognał w kierunku bramki Marc-Andre ter Stegen. W pogoń za nim rzucił się Ronald Araujo. Urugwajczyk tuż przed linią pola karnego wpadł na rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał mu czerwoną kartkę.

Na zbliżeniach tej akcji widać, że Araujo delikatnie położył rękę na ramieniu piłkarza PSG, który padł na ziemię. Urugwajczyk i jego koledzy nie zgadzali się z decyzją arbitra i wymownymi gestami pokazywali, że ich zdaniem defensor nie powinien otrzymać czerwonej kartki.

Gra w osłabieniu diametralnie zmieniła obraz meczu. PSG szybko wykorzystało przewagę jednego gracza, a w 40. minucie gry Ousmane Dembele strzelił gola na 1:1. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy gry.