TAK BARDZO ROBERT LEWANDOWSKI NIGDY NIE ZAWIóDł XAVIEGO. PRAWDA PRZYTłACZA

Xavi wprost tego nie przyzna, ale musiał być mocno zawiedziony postawą Roberta Lewandowskiego, że ściągnął go w 64. minucie meczu z Realem Madryt. W trwającym sezonie tylko dwa razy wzywał go wcześniej na ławkę rezerwowych. Jeszcze mocniej uderza inny fakt. Polak w barwach Blaugrany nie strzelił jeszcze Realowi, ale zawsze miał zaufanie. Teraz jednak dostał najpoważniejszy sygnał, że nie jest nietykalny.

Gdy Lewandowski schodził z boiska w 64. minucie, był remis 1:1, a zatem można było jeszcze gonić zwycięstwo w El Clasico. Xavi uznał, że lepiej będzie to robić bez polskiego napastnika. Występ na Santiago Bernabeu nie był dla niego udany, a surowo jego grę oceniła większość hiszpańskich mediów. "Mundo Deportivo" nazwało go nawet "najmniej aktywnym" piłkarzem Barcelony.

W tym meczu dwa razy próbował oddać strzały, ale nie były to próby, które by zapadły w pamięć kibicom. Ogólnie jego występ był bezbarwny, a Dariusz Dobek z Przeglądu Sportowego Onet napisał, że Lewandowski abdykował na oczach całego świata.

To się zdarzyło trzeci raz. Xavi stracił cierpliwość do Roberta Lewandowskiego

Wyjątkowo wcześnie zdjął go z boiska Xavi, kiedy można było jeszcze walczyć o zwycięstwo. Polak opuścił murawę w 64. minucie. Wcześniej w tym sezonie schodził jedynie dwa razy. I dwa razy się to opłaciło trenerowi Blaugrany. W 63. minucie z Betisem, przy stanie 2:2, w meczu, który Barca dzięki skutecznej końcówce wygrała 4:2. Podobnie było w starciu z Realem Sociedad. Lewandowski zszedł w 57. minucie przy wyniku bezbramkowym. Barcelona zdobyła zwycięskie trafienie już bez niego na boisku w ostatniej minucie meczu.

Na Santiago Bernabeu już tak radośnie nie było. Gdy kapitan reprezentacji Polski opuszczał murawę, było 1:1, potem padły kolejne gole. W doliczonym czasie gry na 3:2 trafił jednak Real Madryt.

Warto jeszcze wspomnieć, jak ogólnie Lewandowski sobie radził przeciwko Realowi w barwach Barcelony. Media zarzuciły mu, że na Santiago Bernabeu nie zdobył jeszcze bramki w koszulce Barcy i to jest prawda. Trafił na stadionie w Madrycie tylko jako zawodnik Bayernu Monachium, w 2017 r. w Lidze Mistrzów. Jego cztery bramki dla Borussii w Dortmundzie z Królewskimi to jeszcze bardziej odległa przeszłość. Dla Barcy Lewandowski strzelał Realowi tylko w Superpucharze Hiszpanii.

Teraz pierwszy raz został zmieniony w spotkaniu z Realem. Dotąd grał w pełnym wymiarze czasu, raz też wszedł z ławki i został na boisku do końca.