UDANY START MAGDY LINETTE W RZYMIE. CZEKA NA NIą BYłA LIDERKA RANKINGU

Magda Linette (51. WTA) w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie pokonała Chinkę Lin Zhu (57. WTA) 6:3, 6:2. W kolejnym etapie jej przeciwniczką będzie była liderka rankingu WTA Wiktoria Azarenka (24. WTA).

Linette kontynuuje udane występy na mączce

Magda Linette

(51. WTA) zaskakująco dobrze - nawet dla siebie - spisuje się w tej części sezonu. Na "mączce" nigdy nie czuła się najlepiej, a jednak to właśnie na tym podłożu uzyskała finał turnieju w Rouen i drugą rundę imprezy w Madrycie. Ten drugi "suchy" wynik może nie robi wrażenia, ale warto przypomnieć, że poznanianka przegrała wówczas w trzech setach z Aryną Sabalenką.

Z Hiszpanii, podobnie jak reszta stawki, przeniosła się do

Rzymu

. W tym sezonie 32-latka broni punktów za ubiegłoroczną trzecią rundę, w której uległa Beatriz Haddad Mai 5:7, 4:6. Wcześniej ograła Lindę Noskovą. Pierwszy krok w tym kierunku wykonała w środę.Linette pokonała Zhu w Rzymie

Rywalką reprezentantki biało-czerwonych była notowana sześć pozycji niżej Lin Zhu. Chinka ogrywała już Polkę na korcie twardym i na trawie, ale na podłożu ceglanym lepsza okazała się Magda. Pierwszy set był jednak zacięty i wyrównany. Dopiero w końcówce Linette przejęła inicjatywę na korcie - jedno przełamanie wystarczyło jej do zwycięstwa 6:3.Drugi set to była już dominacja wyżej notowanej 32-letniej poznanianki, która pozwoliła rywalce na ugranie jedynie dwóch gemów. W kolejnej rundzie Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z "24. byłą liderką zestawienia Wiktorią Azarenką. Dla Białorusinki to będzie premierowy mecz w Rzymie.

Źródło: RadioZET/PAP