WIELKA AWANTURA NA KORCIE W RZYMIE! NAGLE PRZERWALI MECZ, GWIZDY

Mecz I rundy turnieju WTA rangi 1000 w Rzymie przebiega w atmosferze skandalu. Wszystko rozpoczęło się w szóstym gemie, gdy Sofia Kenin stanęła przed szansą na odrobienie strat do Lucii Bronzetti. Nagle kibice... wygwizdali Amerykankę, która domagała się przerwania gry z powodu złego stanu kortu. Interweniował przedstawiciel organizatorów, a tenisistki po chwili zbiegły do szatni.

Lucia Bronzetti dość niespodziewanie prowadziła z Sofią Kenin 3:2 z przełamaniem, ale w kolejnym gemie Amerykanka miała szansę na odrobienie strat. Gdy przegrała dwa punkty z rzędu, głośno zwróciła uwagę sędzi, że jej zdaniem kort nie jest przystosowany do gry. W Rzymie panowała duża wilgotność, co nie było bez znaczenia przy wymianach.

Prowadząca mecz Juan Zhang zeszła ze stołka, by porozmawiać z dwiema zawodniczkami, ale Kenin nie dawała za wygraną. Zażądała rozmowy z supervisorem, czyli przedstawicielem WTA nadzorującym przebieg turnieju. Publiczność zareagowała na jej wściekłość donośnymi gwizdami, które nie mijały nawet w momencie, gdy obie zawodniczki były już gotowe do gry.

Awantura na korcie w Rzymie

Włochom wyraźnie nie spodobało się zachowanie Kenin, która krzyczała coś sama do siebie jeszcze przed wznowieniem gry. Przez krótki moment nie była w stanie odpowiedzieć na zagrania rywalki, która chwilowo uratowała się z opresji. Już kilkadziesiąt sekund później Amerykanka w końcu wyrównała.

I to było ostatnie zagranie tego spotkania na co najmniej kilkadziesiąt minut. W tym momencie w Rzymie rozpoczęła się ulewa, przez co zawodniczki szybko musiały opuścić kort.

Nie ulega wątpliwości, że Kenin dość mocno podpadła widzom na trybunach poprzez swoją prośbę o przerwanie gry. Jak sama twierdziła, kort nie pozwala na to, by mecz przebiegał w bezpiecznej atmosferze. Trudno się jej dziwić, bo przy wilgotnej mączce ryzyko urazu jest znacznie większe.

Sofia Kenin to tenisistka, o której świat usłyszał przed kilkoma laty. W 2020 r. sensacyjnie wygrała Australian Open, a potem była rywalką Igi Świątek w jej pierwszym finale Rolanda Garrosa. To było pierwsze wielkie zwycięstwo Polki w zawodowym tenisie.