WIELKA RYWALKA IGI ŚWIąTEK JUż W ćWIERćFINALE! BłYSKAWICZNE ZWYCIęSTWO

Jelena Rybakina w ćwierćfinale Mutua Madrid Open! Kazaszka ograła Czeszkę Sarę Bejlek 6:1, 6:3, ale wynik nie odzwierciedla walki, jaką czwarta tenisistka rankingu WTA musiała stoczyć z 18-letnią Czeszką.

Wielki turniej utalentowanej Czeszki

Poniedziałkowe spotkanie można było określić jako starcie dwóch tenisistek będących w bardzo dobrej formie. Rybakina kontynuuje świetną passę na mączce, gdzie po zwycięstwie w Stuttgarcie z powodzeniem rywalizuje w Madrycie. Z kolei 18-letnia utalentowana Czeszka notuje kapitalne wyniki w Madrycie. Najpierw przebrnęła przez dwuetapowe eliminacje, a w turnieju głównym pokonała 45. Annę Blinkową, finalistkę z Dubaju Annę Kalinską (25. WTA) i Ashlyn Krueger (70.). W walce o ćwierćfinał poprzeczka dla Czeszki drastycznie wzrosła.

Świetny początek Rybakiny i twarda walka w końcówce

W pierwszym secie filigranowa Czeszka (157 cm) nie sprostała Rybakinie i nie wygrała żadnego gema przy własnym podaniu. Kazaszka z łatwością returnowała kolejne podania i wysoko wygrała seta 6:1. Mimo wszystko Kazaszka sama również nie popisywała się w polu serwisowym, a błyskawicznie przemieszczająca się po swojej stronie kortu rywalka dobiegała niemal do każdego uderzenia. To sprawiło, że w drugim secie oglądaliśmy bardzo nierówną, ale też zaciekłą walkę.

Rybakina prowadziła już 4:2 i 5:3 i gdy wydawało się, że wszystko zmierza do końca, waleczna 18-latka wyszarpywała utytułowanej rywalce kolejne punkty. W najdłuższym gemie meczu 24-latka broniła aż dziewięciu brejk pointów, by po niewiarygodnej walce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Czwarta tenisistka rankingu WTA w ćwierćfinale zagra z lepszą z pary Julia Putincewa i Daria Kasatkina.

Jelena Rybakina — Sara Bejlek 1:6, 3:6