WIELKA WALKA TO ZA MAłO NA JELENę RYBAKINę. POKAZ SIłY GWIAZDY W MADRYCIE

Mayar Sherif robiła co mogła, ale tego dnia nie było mocnych na Jelenę Rybakinę! Czwarta zawodniczka rankingu WTA nie dała się złamać nawet wtedy, gdy rywalka obroniła cztery piłki meczowe w jednym gemie i jest już w 1/8 finału w Madrycie po kapitalnym zwycięstwie 6:1, 6:4. Teraz zmierzy się z Sarą Bejlek, która w tym samym czasie pewnie rozbiła Ashlyn Krueger.

Skoro Jelena Rybakina wygrała aż cztery z sześciu pojedynków z Igą Świątek, to nic dziwnego, że jej występy w kolejnych turniejach z ciekawością śledzą polscy kibice. Tym razem losowanie w Madrycie było dla liderki światowego rankingu pomyślne i zarówno na Rybakinę, jak i na Arynę Sabalenkę mogła trafić dopiero w wielkim finale. Faworytki najpierw musiały jednak udowodnić wyższość nad niżej rozstawionymi rywalkami.

Czwarta zawodniczka rankingu WTA turniej w Madrycie rozpoczęła od pewnego zwycięstwa nad Lucią Bronzetti (6:4, 6:3) i podobnie zapowiadał się jej mecz z Mayar Sherif. Zawodniczka z Kazachstanu rozpoczęła go od wygrania własnego serwisu, a w następnym gemie doprowadziła do długiej gry na przewagi. Ostatecznie Rybakina potrzebowała aż siedmiu break pointów, ale doprowadziła do przełamania i rozpoczęła to spotkanie w najlepszy możliwy sposób!

A skoro błyskawicznie udało się wypracować przewagę, Rybakinie w kolejnych gemach grało się wyraźnie lżej. Spisywana na porażkę rywalka nie dawała jednak za wygraną i choć to faworytka wygrała dwie kolejne partie i prowadziła już 4:0, to każdy kolejny gem wyglądał podobnie i obfitował w efektowne wymiany i sporo walki. To potwierdziło się pod koniec seta, gdy Egipcjanka w końcu, po kolejnych minutach efektownej walki, wygrała pierwszego gema w tym spotkaniu. Ostatecznie przegrała jednak pierwszego seta 1:6.

Jelena Rybakina miała niespodziewane problemy! Odpowiedziała w wielkim stylu

Sherif dobrą grę udowodniła na początku drugiego seta, gdy wyszła na prowadzenie 40:0. Rybakina odpowiedziała na to dwiema dobrymi akcjami, ale na więcej nie było ją stać i to rywalka lepiej rozpoczęła tę partię. Zawodniczka z Kazachstanu odpowiedziała na to jednak w najlepszy możliwy sposób — najpierw była lepsza przy grze na przewagi przy własnym serwisie, potem doprowadziła do przełamania i znów radziła sobie kapitalnie.

Po pierwszym błyskawicznym secie, w drugim Egipcjanka postawiła faworytce znacznie trudniejsze warunki. Nie zdołała już jednak odrobić przełamania z początku tej partii i odpadła z turnieju, choć zaprezentowała się naprawdę imponująco. W końcówce zdołała nawet obronić cztery piłki meczowe, ale ostatecznie czwarta rakieta świata wygrała 6:1, 6:4.

Po efektownym zwycięstwie Jelena Rybakina jest już w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Teraz zmierzy się z Sarą Bejlek, która w tym samym czasie pewnie rozbiła Ashlyn Krueger.