XAVI ZADECYDOWAł W SPRAWIE ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! ZNAMY SKłAD BARCELONY NA HIT

Xavi odkrył karty! FC Barcelona zagra w najmocniejszym składzie, by powalczyć o awans do półfinału Ligi Mistrzów z PSG. Po zwycięstwie w Paryżu 3:2 apetyty w Katalonii są ogromne. Czy uda się po raz kolejny wyłączyć z gry Kyliana Mbappe? Od pierwszej minuty na gole polować będzie też Robert Lewandowski, który dawno nie grał meczu o tak ogromną stawkę.

Hiszpanie obwieszczają: to ten dzień. A obok Lewandowski. Polski napastnik znalazł się na okładkach wielu gazet z Półwyspu Iberyjskiego. Obok niego najczęściej znajduje się Kylian Mbappe, który zawiódł w pierwszym ćwierćfinale tak bardzo, że krytykowany był nawet w Paryżu.

— Pokazał to, co najgorsze w piłce nożnej i co najgorsze w zawodniku na wysokim poziomie. Można psuć podania, dryblingi, mieć zły dzień. Ale jego postawa była skandaliczna, brakowało szacunku — grzmi Christophe Dugarry w rozmowie z RMC Sport. We wtorek francuski snajper chce pokazać swoje lepsze oblicze.

Mamy skład FC Barcelona. Robert Lewandowski będzie kluczowy

W pierwszym ćwierćfinale na listę strzelców nie wpisał się ani polski, ani francuski snajper. Mimo to opinie co do występu obu graczy były zupełnie inne. Swój moment miał za to Ousmane Dembele, były gracz Barcelony. W rewanżu liczymy, że Lewandowski pokusi się o trafienie, które przypieczętuje awans gospodarzy.

Kapitan Biało-Czerwonych pauzował w ostatnim ligowym spotkaniu z Cadizem (1:0 dla Blaugrany), a z ławki nie wstał inny kluczowy gracz, Ilkay Guendogan. Niemiec opuścił tym samym pierwszy mecz w tym sezonie, by być lepiej przygotowanym do rewanżu z PSG. Xavi znalazł rzecz jasna dla niego miejsce w wyjściowym składzie na wtorkowy szlagier.

Mecz w Barcelonie rozpocznie się o godz. 21.00. Zespół z Polakiem w składzie broni jednobramkowej zaliczki z Paryża (3:2) i jest bliżej awansu do półfinału. Ten zapewni mu każde zwycięstwo i remis. Porażka jedną bramką oznaczać będzie dogrywkę.