ZMIANY W CZOłóWCE EKSTRAKLASY. MOCNE CIOSY RAKOWA I GóRNIKA [TABELA]

Raków Częstochowa wywalczył wygraną 1:0 z Widzewem Łódź w ostatnich minutach spotkania i awansował na piąte miejsce w tabeli. Na drugie miejsce awansował z kolei Górnik Zabrze, który pokonał ŁKS Łódź 4:1. Zobacz tabelę Ekstraklasy po sobotnich meczach.

Sobotnie mecze 30. kolejki rozpoczęły się od efektownego zwycięstwa Górnika Zabrze 4:1 z ŁKS-em Łódź. Czwarte zwycięstwo z rzędu dało podopiecznym Jana Urbana drugie miejsce w tabeli, które utrzymają, jak się później okazało, przynajmniej do niedzieli.

Sensacyjna porażka Śląska Wrocław

Na trzy punkty Górnika nie odpowiedział bowiem Śląsk Wrocław, który sensacyjnie przegrał u siebie z Ruchem Chorzów 2:3. Piłkarze Jacka Magiery tracą już pięć punktów do pierwszej Jagiellonii na cztery kolejki przed końcem. Ruch nie jest już ostatnią drużyną po wyprzedzeniu o dwa punkty ŁKS-u.

W ostatnim niedzielnym meczu Raków Częstochowa grał na wyjeździe z Widzewem Łódź, z którym wygrał 1:0 po bramce w 81. minucie. Trzy punkty podopiecznym Dawida Szwargi dał Władysław Koczerhin. Piłkarze Widzewa od 15. minuty grali w "10" po czerwonej kartce Marka Hanouska.