ZNAMY GODZINę MECZU IGI ŚWIąTEK. KLUCZOWA WIADOMOść DLA KIBICóW

Kibice nie będą musieli długo czekać na sobotni mecz Igi Świątek na turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka wyjdzie na główny kort w Madrycie jako pierwsza!

Iga Świątek w drugiej rundzie (a w swoim pierwszym meczu) pokonała Xiyu Wang (52. WTA) 6:1, 6:4. W pierwszym secie nie dała rywalce żadnych szans, a w drugim miała chwile słabości, ale bez większych przeszkód awansowała. I teraz o czwartą rundę powalczy w starciu z Soraną Cirsteą (30. WTA), a więc poziom trudności wzrasta. Jednak liderka światowego rankingu wygrała wszystkie trzy bezpośrednie mecze, tracąc przy tym zaledwie jednego seta.

Polka z Rumunką wyjdą na główny kort jako pierwsze w sobotę, co oznacza, że ich mecz rozpocznie się o 11:00. Potem na tym samym korcie kibice zobaczą inne gwiazdy męskiego i damskiego tenisa: Jannik Sinner, Rafael Nadal, Coco Gauff czy Casper Ruud.

Iga Świątek gra o czwartą rundę

Również o 11:00 na kort wyjdą Wiktoria Azarenka (23. WTA) i Sara Sorribes Tormo (27. WTA). Dlaczego to ważne? Bo zwyciężczyni tej pary zmierzy się ze Świątek lub Cirsteą w czwartej rundzie.

Z turnieju już w piątek odpadła Magda Linette po boju z Aryną Sabalenką (4:6, 6:3, 3:6), a w pierwszej rundzie Magdalena Fręch uległa w starciu z Rumunką Jaqueline Cristian (5:7, 2:6).

Gdzie oglądać mecze Igi Świątek?

Mecze turnieju WTA 1000 w Madrycie, w tym Igi Świątek, można oglądać na antenach CANAL+ Sport i w aplikacji CANAL+ Online.