ŚWIąTEK - RYBAKINA: KIEDY I O KTóREJ GODZINIE PółFINAł W STUTTGARCIE?

Iga Świątek zagra z Jeleną Rybakiną w półfinale turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Będzie to pierwsze spotkanie tych zawodniczek od finału w Dosze, w którym górą była Polka. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz Świątek - Rybakina.

Iga Świątek

(1. WTA) w czwartek rozpoczęła

turniej w Stuttgarcie

, a już w piątek zapewniła sobie grę w półfinale. Polka rozpoczęła zawody od meczu z  wiceliderką rankingu deblistek Elise Mertens (30. WTA), z którą wygrała 6:3, 6:4, a potem, także w dwóch setach

pokonała Emmę Raducanu (7:6, 6:3).

Dla Polki mecze z tymi tenisistkami były odpowiednio dziewiątym i dziesiątym zwycięstwem na kortach w Stuttgarcie. Świątek do tej pory dwukrotnie wygrywała te zawody i jak dotąd pozostaje w nich niepokonana. Nasza tenisistka nie ukrywa zresztą, że uwielbia turniej w Stuttgarcie i ma z niego bardzo dobre wspomnienia.

- Jestem bardzo podekscytowana tym, że wróciłam do Stuttgartu, zwłaszcza że to moje pierwsze dni na mączce. Cieszę się, że znowu będę grać na tej nawierzchni. Uwielbiam ten turniej - podkreśliła podczas konferencji prasowej poprzedzającej pierwszy mecz w Stuttgarcie.

Redakcja poleca

Sensacyjny wynik Sabalenki. Z wściekłości kopnęła piłkę

Quiz. Co wiesz o rankingu WTA? Trudno zdobyć nawet połowę punktów

Świątek - Rybakina w Stuttgarcie

W półfinale turnieju w Stuttgarcie Iga Świątek zagra z Jeleną Rybakiną, która w piątek wygrała z Włoszką Jasmine Paolini 6:3, 5:7, 6:3. Tenisistka z Kazachstanu podobnie jak Polka w 1. rundzie miała tzw. wolny los, a w drugim potrzebowała trzech setów, by pokonać Weronikę Kudiermietową.

Bilans Rybakiny ze Świątek jest korzystny - wynosi 3:2 -  ale w ich ostatnim spotkaniu zwyciężyła Polka. Był to finałowy mecz turnieju w Dubaju, który Iga rozstrzygnęła w dwóch setach. W pierwszym wygrała w tie-breaku, a drugi zupełnie zdominowała, oddając jedynie dwa gemy.

W drugim półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie zagra Marketa Voundrosova, której rywalką będzie rozstawiona z nr 3 Cori Gauff lub Marta Kostiuk.

Świątek - Rybakina: godzina, data

Mecz Iga Świątek - Jelena Rybakina w półfinale turnieju w Stuttgarcie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia nie przed godz. 14.

Źródło: RadioZET/Flashscore/WTA/Z kortu - informacje tenisowe

2024-04-19T17:36:04Z dg43tfdfdgfd